VšĮ „VIMS – International Meridian School“

VšĮ „VIMS – International Meridian School“

Mūsų įspūdžiai:

Žemės dieną VIMS mokyklos mokiniai ir mokytojai šiemet paminėjo netradiciškai. Susirinkę jaukiame mokyklos koridoriuje, visi sustojome keliais ratais, formuodami Žemės rutulį. Susikibę rankomis, apkabinome Žemę taikai, draugystei, vienybei: kiekviena klasė skyrė savo šilčiausius linkėjimus-šūkius mylimai ir brangiai planetai. Skambėjo padėkos žodžiai, džiaugsmo, draugystės ir rūpesčio nuotaikos.

Apkabinome Žemę ne tik savo rankomis ir žodžiais – apkabinome Žemę ir jai skirta kūryba: visą savaitę mokiniai ir mokytojai rašė Laišką Žemei – piešė piešinius ir kūrė posmus, rašė linkėjimus ir dėkojo. Visi kūrybos darbai buvo sujungti į vieną bendrą – net 28 metrų! – Laišką Žemei, kuriuo renginio metu taip pat apkabinome savo mylimą planetą. O kiek meilės, spalvų, šilčiausių jausmų ir minčių šiame ilgiausiame bendrame mokyklos rašytame laiške!.. Kažin, ką pasakytų šiems vaikams suaugusieji, perskaitę jų mintis: „Žeme, tu esi mūsų deimantas gražiausias ir tu mums reikalinga!“; „Žeme, aš tave išsaugosiu“; „Aš tave myliu, Žeme, ir gerbiu“; „Aš noriu, kad tau nieko nenutiktų“; „Labas, Žeme, aš tave myliu ir saugosiu“… Vyriausi mokyklos mokiniai – septintokai, laukdami Žemės dienos, gvildeno mūsų planetos ekologines problemas ir rengė projektus šia tema anglų kalba.

Žemės dienos paminėjimą VIMS mokykloje užbaigėme konkrečiais gerais darbais Žemei ir mažiesiems žmonių draugams – sparnuočiams. Prieš kelias dienas Vilniaus raj. Parudaminos girininkijoje apsilankę mokiniai nagingo meistro mokomi ir padedami padarė 6 inkilus varnėnams, kuriuos su dar 5 vaikų atneštais inkilais iškabinome medžiuose prie mokyklos. Lai apsigyvena juose paukščiai giesmininkai, lai džiugins jie ne tik mus, bet ir visą Žemę savo giesmėmis – giesmėmis apie taiką, draugystę, vienybę, giesmėmis apie meilę Žemei, rūpestį dėl jos sveikatos, apie viltį, kad išsaugosime ją ateinančioms kartoms – kaip gražiausią deimantą, kaip namus. Kas gi kitas, jei ne mes?..

Projekte dalyvavo:

125 žmonės (108 mokiniai, 17 pedagogų).

Mūsų palinkėjimai:

mokinių kūryba

PALINKĖJIMAS ŽEMEI

Skirtingi žemynai,

Skirtingi gyvūnai,

Skirtingos stichijos,

Skirtingi ir žmonės.

Visi mes gyvenam,

Visi mes naudojam,

Be proto mes mylim

Ir stipriai dėkojam,

Širdutes pririšę

Prie mūsų planetos,

Kurią mes tausojam!

Kurią mes globojam!

Ir gelbstim nuo pražūties.

Tave apkabinam

Ir niekam neduosim

Naikinti ir skriausti tavęs!         (Martynas K., 6 kl.)

 

ŽEME,

Kad Tavo upių venos neišdžiūtų,

Kad Tavo plaučiai ir toliau žaliuotų,

Kad Tavo ledinės žydros akys neištirptų,

Kad pasveiktum Tu nuo karštligės žiaurios.

BŪK LAIMINGA!     (Monika, 7 kl.)

 

PALINKĖJIMAS ŽEMEI

Pavasaris jau vėl pas mus,

Paukščiukai čiulba, gieda…

O saulė savo spinduliais

Augina gražų žiedą.

 

Žemelė – Motina tikra,

Daug gero ji padovanoja.

Kasdien nešioja ji mane,

O naktį sapnuose globoja.

 

Todėl Žemelei aš linkiu,

Kad visada gražiai žydėtų,

O žmonės ir vaikai visi

Ją saugotų ir dar mylėtų. (Deividas, 7 kl.)

 

PADĖKA ŽEMEI

Dėkoju Tau už derlingą dirvą, kurioje auga įvairūs augalai, kuriais mes galime grožėtis ir maitintis. Dėkoju Tau taip pat už vandenį, kurį Tu mums duodi. Ir dėkoju Tau už Žemės trauką, nes dėl jos mes galime tvirtai ant Tavęs stovėti!    (Montis, 6 kl.)

PADĖKA ŽEMEI

Vandenynai, upės, ežerai…

Dykumos, kalnai ir miškai…

Paukščiai, žvėrys, žuvys, vabzdžiai…

Žeme, kokia įvairi tu esi!

 

Kaip išsaugot tave,

Kad gyvuotum ilgai?

Tu mums rūpi,

Juk mes esame tavo vaikai!    (Kristijonas, 5 kl.)

 VšĮ „VIMS – International Meridian School“, 100% based on 7 ratings

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>