Stovykla „Vaikai gali ir augina suaugusius“

Vaiku_stovykla_27

Vaikų vasaros stovykla Klaipėdoje įvyko!!!

Dažnai ieškome kito žmogaus, kuris už mus atliktų darbus ar gal netgi nugyventų mūsų gyvenimą… „Jei nenori pats, eik ir susirask žmogų, kuris sutiktų tai už tave padaryti ir susirišk su juo rankomis…“ – tai viena iš užduočių, kuri buvo duota vaikams projekto „Pažvelk Žemės akimis“ vasaros stovykloje, vykusioje 2015-08-03 – 07 dienomis Klaipėdoje.

Ši stovykla – projekto „Pažvelk Žemės akimis“ viena iš sudedamųjų dalių, kurioje dalyvavo iš viso 30 vaikų (nuo 7 iki 16 m. amžiaus) iš Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos, Alytaus „Drevinukas“ mokyklos-darželio, Šiaulių Rėkyvos progimnazijos, Klaipėdos Marijos Montessori mokyklos-darželio, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ir „Gyvosios planetos“ asociacijos. Beje, šis projektas tęsis iki pat lapkričio mėnesio.

Vaiku_stovykla_01

Stovyklos metu buvo ieškoma įvairiausių formų, padedančių naujai, kūrybiškai pažvelgti į gamtosaugos problemas, ieškoti jų sprendimo būdų per bendrystę, draugiškumą, dorybių vienas kitame puoselėjimą. Čia patys vaikai buvo ieškotojai per animacinių filmų, flašmobo kūrimą, per žaidimus pajūryje, per užduočių atlikimą.

Kaip ir planuota, didžiausias dėmesys šioje stovykloje buvo skiriamas animacinio filmo (kuriuos bus galima išvysti rugsėjo mėnesį) kūrimui ekologijos bei gamtosaugos temomis. Vaikai prisilietė prie gana ilgo bei sudėtingo animacinių filmų kūrimo proceso, kuriuo kantriai vedė jau didelę patirtį turintis Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro studijos „Febas“ vadovas Valdas Ramanauskas bei animacijos, dizaino, kompiuterinės grafikos, stendinio modeliavimo srityse veikianti Lina Ramanauskienė.

Vaiku_stovykla_12

Stovyklos dalyviai, vaikų kūrybinės studijos „Parusnik svieta“ Klaipėdoje įkūrėjos ir vadovės Marijos Garinos, buvo kviečiami animacinių filmų analizei bei diskusijai apie jų poveikį žmogaus psichikai. Jos skaitoma paskaita paskatino ne vieną vaiką susimąstyti apie savo, kaip kūrėjo, atsakomybę, įsigilinti į save ir kartu paieškoti savyje atsakymo, kokios dorybės turėtų būti vedančios jų veikloje. Šios paskaitos metu buvo naujai pažvelgta į pagrindinius dorybingos kūrybos principus.

Reikia pažymėti, kad visos stovyklos metu buvo akcentuojamos dorybės, tarsi raktas į daugelio visuomenės problemų sprendimą. Vaikai buvo skatinami ieškoti savyje ir kituose to, kas yra geriausia, to, ko jie galėtų pasimokyti vienas iš kito. Manome, kad tai taip pat prisidėjo prie stovykloje tvyrančios draugiškumo, bendruomeniškumo, įsiklausymo į vienas kitą atmosferos.

Vaiku_stovykla_04

Vaiku_stovykla_16Būtina paminėti, kad daugiausiai vaikų simpatijų laimėjo teatro ir kino aktorės Justinos Vaikšnoraitės vedami užsiėmimai-pasiruošimai flašmobo filmavimui. Ši aktorė apie save pasakė tiek: „Muzika yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. O šios stovyklos idėja man labai įdomi, todėl nedvejodama prisijungiau.“ Ši moteris, tarsi burtų lazdele mostelėjusi, išlaisvino vaikų kūrybiškumą, jos pateikta idėja flašmobui tapo kertiniu akmeniu visai vasaros stovyklai. Neriekia nei sakyti, jog net rimčiausi darbai gali būti atliekami lengvai, per žaidimą. Ir vaikai čia yra geriausi to mokytojai.

Vaiku_stovykla_00Vaiku_stovykla_29Keli vakarai, praleisti prie jūros, stovyklos dalyviams ir organizatoriams ilgai išliks atmintyje, nes jų metu vaikai ne tik pliuškenosi Baltijos jūros bangose, bet ir iš smėlio kūrė Saulės sistemą, dalyvavo akcijose „Apkabinkime Žemę“ bei „Laimingas vanduo“, kurių metu buvo švarinamas paplūdimys.

„Vieną vakarą stovyklos metu paskyrėme vaikams užduotį rinkti pajūryje šiukšles. Kas nenorėjo pats to daryti, turėjo galimybę susirasti kitą žmogų, kuris sutiktų tai daryti už jį. Iš trisdešimties įvairaus amžiaus vaikų neatsirado nei vieno, kuris būtų ieškojęs kito, jie tiesiog pasiėmė maišus ir pažiro kopose… Po akcijos iš kopų išlindusi su keliais pririnktais maišais šiukšlių viena mergina pasakė: „Pagaliau supratau, kad neverta šiukšlinti…“ Dažnai nesusimąstome apie tai, o kartais reikia tiek nedaug, kad sąmoningumas pabustų“ –įspūdžiais apie stovyklą dalinasi projekto „Pažvelk Žemės akimis“ vadovė Dalia Skvireckienė.

Viena iš stovyklos savanorių papasakojo nutikimą, įvykusį tą patį vakarą prie jūros, kai vaikai aktyviai švarino paplūdimį ir rinko šiukšles: „Reikėjo matyti tarp šiukšlių gulinčios poros veidus, kai juos apstojo 7-9 vaikų būrelis su šiukšlių maišais rankose ir ėmė vos ne iš po kojų traukti šiukšles… Jie tik dairėsi sutrikę ieškodami filmavimo kamerų…“ Pasirodo, vaikai gali ir augina suaugusius.

Įdomu būtų sužinoti, ar mūsų Žemė šypsojosi matydama jaunus žmones kuriančius, mąstančius, žvelgiančius jos akimis?.. Pasak stovyklos vadovės Dalios, kai vaikai prie jūros iš smėlio kūrė Saulės sistemą, danguje suspindo vaivorykštės dalelytė. Galbūt tada Žemė ir dėkodama šypsojosi už tai, kad saugome gamtą kartu?
Tikime, kad su šiais vaikais mes dar susitiksime ir nuveiksime daug gerų darbų dėl mūsų planetos – Žemės.

Vaiku_stovykla_30

Užfiksuotas akimirkas iš stovyklos galite rasti čia: fotoalbumas „Vaikai gali ir augina suaugusius“.

Atsiliepimai:

***

Labai dėkojame už smagiai ir turiningai praleistą laiką su mūsų vaikais. Mano berniukams labai patiko stovykla, jiems buvo keista, kad be futbolo, galima įdomiai leisti laiką. Širdingai ačiū.
Arno ir Andriaus mama.

***

Ačiū Jums už nuostabias veiklas su vaikais. Viskas buvo nuostabu. Vaikai pasipildė žiniomis apie žemę, švarą, pailsėjo, susirado naujų draugų. Ačiū Jums.
Austėjos mama

Iki susimatymų,
Projekto organizatoriai ir besišypsanti „Apkabinkime Žemę“ komanda

One Comment on “Stovykla „Vaikai gali ir augina suaugusius“

  1. man labai patiko stovykla sužinojau daug ir išmokau ir norėčiau kitais metais iš Alytaus Austėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>