Projekto „Žmogaus dovana Žemei“ 2020 atspindžiai

Šiemet „Apkabinkime Žemę“ projektas, skirtas paminėti Žemės dienai, vyko 2 mėnesius: nuo šių metų kovo 28 d. iki birželio 1 d. Jį sudarė 3 etapai: pirmasis “Žemės valanda“, antrasis „Šokis Žemei“ ir trečiasis „Laimingas vanduo“. Nepaisant neįprastų pasaulyje ir mūsų šalyje susiklosčiusių aplinkybių bei apribojimų, projekte sudalyvavo net 44 Lietuvos švietimo įstaigos iš 9 Lietuvos apskričių ir subūrė daugiau kaip 5000 žmonių bendram tikslui – suruošti ir įteikti Gerojo Žmogaus dovaną Žemei!

O dovana šiais metais buvo ne viena: valanda be elektros visame pasaulyje, leidžiant Žemelei pailsėti, nuostabūs šokiai, piešiniai, fotografijos, eilės ir daugybė nuoširdžių žodžių, skirtų Žemei, bei išskirtinis dėmesys vandeniui: jo pakrančių valymas, gražinimas, žavėjimasis juo. Žemės mylėtojai net du pavasario mėnesius dosniai dalinosi nuotraukomis bei filmuota medžiaga, juose užfiksuotais puikiais piešiniais, eilėmis, tekstais, šokiais išreikšdami nesibaigiančią meilę motinai Žemei. Tai tik dar kartą įrodė, kad, nepaisant apribojimų, Didysis Žmogus ir toliau skleidžia meilę, dėkingumą, gerumą, rūpestį mūsų Planeta ir vienas kitu.

I ETAPAS. ŽEMĖS VALANDA

Viena valanda gali pakeisti pasaulį?

2020 m. kovo 28 dieną 190 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvoje, 4,7 milijardo žmonių iš įvairiausių Žemės kampelių išjungė šviesą ir prisijungė prie Pasaulio gamtos fondo (WWF) inicijuotos akcijos, tokiu veiksmu išreikšdami siekį tausoti Žemės išteklius, linkėdami gerų pokyčių Žemei, geresnės ir sveikesnės ateities kiekvienam iš mūsų.

Viltinga, kad šiame projekte Lietuvoje dalyvavo daugiau kaip 1000 jaunų žmonių. Atsivertus Facebook‘o „Apkabinkime Žemę“ paskyrą tikrai yra kuo pasigrožėti ir patikėti – jiems rūpi!

„Gyvąją planetą” pasiekė daugybė atsiliepimų, mylinčių žodžių apie įvykį, trukusį tik valandą – nuo 20:30 iki 21:30 val. Lietuvos laiku. Vaikai ir jaunuoliai, mokytojai ir auklėtojai, tėveliai ir mamytės dalinosi, kas jų aplinkoje ir širdyse vyko tą vakarą.

Žemės valandos atspindžiai puošia Gyvosios planetos Facebook‘o puslapį. Pasigrožėkite: https://www.facebook.com/pg/gyvojiplaneta/photos/?ref=page_internal

II etapas. ŠOKIS ŽEMEI

Žeme, kviečiu Tave šokio…

,,Aš šoku Žemei, nes teigiu gyvenimą… Aš šoku dėl tavęs, savęs, mūsų visų… Dėl saulės, dėl žvaigždžių, dėl medžio, dėl vandens, kalnų ir dykumų gyvenimo… Dėl gyvasties, doros, nes aš – Žmogus esu..” – tokiais įkvepiančiais žodžiais ir didžiu dėkingumu į Žemę kreipiamės mes, „Gyvosios planetos” nariai.

Antrasis projekto „Žmogaus dovana Žemei” etapas „Šokis Žemei“ vyko visą gegužės mėnesį. Jis buvo paskirtas kūrybai: mintys, eilės, piešiniai, mandalos, fotografijos, šokiai, skirti Žemei. Džiaugiamės dalyvių giliais ir be galo nuoširdžiais atsiliepimais, nuveiktais darbais.

Daugiau “Šokis Žemei 2020” dalyvių atspindžių:
https://www.facebook.com/ApkabinkimeZeme/photos/?ref=page_internal

III etapas. LAIMINGAS VANDUO

Vanduo per mus ateities kartoms

Net 44 Lietuvos įstaigų ugdytiniai gegužės mėnesį skyrė vandeniui. Vieni jį fotografavo, kiti spalvino ir gražino akmenėlius, kuriais vėliau puošė vandens telkinių pakrantes, kiti jas tvarkė, rinkdami šiukšles, taip išreikšdami meilę ir rūpestį mūsų visų gyvybės šaltiniu – vandeniu.

O mes sakome: „Tebūnie palaimintas vanduo tavyje, manyje, mumyse visuose.” Tai gydo, neša taiką, susitaikymą ne tik su vandeniu jūrose, vandenynuose, upėse, ežeruose, bet ir su mūsų pačių vandeniu.

Daugiau dėkingumo išraiškų vandeniui galite rasti čia:
https://www.facebook.com/laimingasvanduo/photos/?ref=page_internal

Nuoširdžiai dėkojame visiems projekto dalyviams už meilę mūsų brangiai planetai, puikius darbus, įkvepiančias mintis! Mes kartu tęsiame nešti šviesos, taikos ir gėrio vėliavą. Ir tai yra nuostabu!

Viso projekto atspindžiai: plačiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>