Projekto „Pažvelk Žemės akimis“ atspindžiai

DSC_0134
Šis projektas penkių Lietuvos švietimo įstaigų buvo vykdomas  2015 m. gegužės – lapkričio mėnesiais. Dalyviai, pasirinkdami įvairius veiklos metodus, formas įgyvendino ne vieną gamtosauginę veiklą. Apie tai, ką pavyko nuveikti per šį pusmetį, rasite čia. 

ALYTAUS ,,DREVINUKO“ MOKYKLA-DARŽELIS

„Drevinuko“ mokyklos- darželio pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo vaikai spalio 1 dieną praleido netradicinėje aplinkoje prie Dailidės ežerėlio– projekto „Pažvelk žemės akimis“ renginyje „Gamta ir sveikata“.

Iš pat ryto du šimtai keturiasdešimt vaikų, mokytojų, personalo darbuotojų, tėvelių  nuo mokyklos pėsčiųjų taku ėjo link Didžiosios Dailidės ežerėlio, kur jų laukė edukacinės veiklos. Projekto „Pažvelk Žemės akimis“ pagrindinė idėja – skatinti vaikus domėtis ir tyrinėti gamtą, atrasti dabartinių gamtosaugos problemų priežastis ir jų sprendimo būdu. Pats geriausias būdas vaikus mokyti mylėti gamtą yra per veiklas. Vaikai bendraudami ir bendradarbiaudami geriau įsiju

ngia į gamtos pažinimą, jos puoselėjimą.  Mokyklos renginio iniciatorių noras, kad  vaikai suprastų, jog gamtos puoselėjamas grožis yra visų mūsų bendras rūpestis, nusprendė surengti netradicinę dieną ugdytiniams.

Prie Dailidės ežerėlio vaikai energingai ir su dideliu noru atliko mankštą kartu su Alytaus miesto Visuomenės sveikatos biuro darbuotoja. Po mankštos vaikai kreidelėmis piešė žemės ir gyvybės temomis.  Norėdami  vaikams įrodyti vandens svarbą gamtai, iš surinktų kankorėžių jie sukūrė didelį linksmąjį vandens lašą. Renginio metu sužinojo apie eko enzimų poveikį  gamtai ir kur juos galima panaudoti buityje bei aplinkoje.

DSC_0231Vaikai aptardami veiklas draugiškai vaišinosi atsineštois vaišėmis bei gėrė ekologišką  šiltą arbatą. Į mokyklą vaikai grįžo atlikdami naudingą gamtai darbą. Visą kelią iki mokyklos mažieji gamtos mylėtojai rinko šiukšles.  Mokiniai rinkdami šiukšles rodė gerą pavyzdį kitiems Manau šiukšlių rinkimas skatins jų nemėtyti, o ir patiems gal bus mažesnis noras numesti šiukšlę. Vietos kuriose buvo surinktos šiukšlės buvo fotografuojamos. Nuotraukos bus puikus pavyzdys visai bendruomenei ir įrodymas, kokia graži gamta be šiukšlių.

 „Drevinuko“ mokyklos-darželio mokytoja Edita Jurčienė

2016 m. kovo 18 d. Alytaus „Drevinuko“ mokykla-darželis nenuleidžia rankų ir su įkvėpimu tęsia 2015 m. pradėto projekto veiklą.

Šis projektas suvienijo labai daug žmonių, net paskatino keistis ir žiūrėti į Žemę pagarbiau. Keletas veiklų ir mums patiems buvo naujiena ir įdomus užsiėmimas (ekoenzimai). Labai džiaugiamės Jūsų noru suburti visus, ugdyti vaikuose kūrybingumą, padėti formuoti  kolektyviškumo  įgūdžius, skatinti bendradarbiauti. Dėkojame už bendradarbiavimą, skleidžiamą meilę Žemei bei jos elementams. Mes šias veiklas tęsime ir vėliau, prisijungsime, jeigu bus organizuojamas Jūsų kitas projektas.

Žmonės aktyviai judėdami gyvena turiningiau, sveikiau, linksmiau. Jie tampa ištvermingesni, atsparesni ligoms, labiau pasitiki savimi. Šiandien vis dažniau kalbame apie vaikų sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei  sveiką gyvenimo  būdą. Vaikų kasdienybę ir laisvalaikį vis labiau užvaldo televizija ir kompiuteriai.  Vaikui kasdien rekomenduojama dvi- tris valandas aktyvaus judėjimo tam, kad užtikrintume sėkmingą viso kūno ir jo funkcijų vystymąsi. Norėdami atkreipti  mokinių bei mokytojų dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą, rugsėjo 22 dieną surengėme Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio „Judėjimo savaitės“ renginį. Mokykla dalyvavo Lietuvos tautinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos skelbtose Europos judėjimo savaitės bėgimo ir mankštos renginyje.

Dalyvius linksmai nuteikė ir energingai išjudino mankštos su „Drevinuko“ mokyklos-darželio kineziterapiaute Asta Bartkiene. Po linksmos mankštos, atlikę tempimo pratimus muzikos apsuptyje visi dalyviai bėgo 500 metrų. Bėgime dalyvavo mokiniai su savo mokytojomis, direktore Angele Prichožaj, pavaduotoja bei kitais darbuotojais. Įveikę numatytą atstumą, bėgikai buvo laimingi, kupini sportinio azarto, nes turėjo palaikančiųjų tėvelių, senelių būrį.

Renginio pabaigoje visi parodė draugiškumą, meilę vienas kitam, Žemei, gamtai, susikabinę rankomis, linkėjo visiems geros dienos, gražių darbų. Renginio metu lydėjo gera nuotaika ir noras dar ne kartą dalyvauti tokiame linksmoje sportiškoje dienoje. Dalyviams buvo įteiktos Alytaus miesto Visuomenės sveikatos biuro padėkos.

Darželis apkabina Žemę. Mes dėkojame Žemei už derliaus gausumą

 Ruduo – nuostabus metas. Jis mums dovanoja tiek veiklos, kad tik spėk suktis. Vaikučiai rinko gamtinę medžiagą iš kurios darė įdomiausius ir gražiausius darbelius. Labai džiugu, kad į šį procesą įsijungė ir tėveliai, broliai, sesės.

„Drevinuko“ mokyklos-darželio salėje vyko darželio Rudenėlio šventė, kurios metu vaikai linksmai dainavo, dėkojo rudeniui už derliaus gausumą.Visi linksmai ir smagiai šurmuliavom, nepamiršdami už visas rudenines gėrybes padėkoti Motinai Žemelei.

Rūšiuosi šiukšles- mylėsi Žemę

„Drevinuko“ mokykla – darželis, jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame konkurse „Kamštelių vajus“, kurio pagrindinis tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų smulkių šiukšlių – plastikinių butelių kamštelių, kuriuos galima perdirbti.  Taip pat šis konkursas siekia ugdyti mokinių atsakingumą, atkreipti dėmesį į rūšiavimo svarbą, skleisti gamtosaugines idėjas, aktyviai dalyvauti visuomeninėse akcijose.

Dalyvauti šiame konkurse buvo pakviesti visi įstaigos auklėtiniai ir darbuotojai. Džiugu, kad praūžus kamštelių vajui „Drevinuko“ mokiniai ir darželinukai bendromis jėgomis surinko 54kg. 350gr. kamštelių. Jais prisidėjo prie bendro viso miesto rezultato . Šiemet  iš 16 komandų mūsų mieste buvo surinkta  558 kg.Aktyviausi konkurse buvo – „Saulučių grupės, 4b klasės, 4a klasės ir 3a klasės mokiniai. Ačiū visiems. Tikėkimės, kad kitais metai vajus bus dar gausesnisĮ projektą buvome įtraukę apie 500 žmonių nuo mažiausių iki didžiausių. Vienose veiklose dirbo vieni žmonės, kitose – kiti.Visas veiklas tikrai pratęsime ir ateityje, planuojame ir didesnį būrį vaikų ir ne tik, įtraukti į įvairias vykdomas veiklas.

KLAIPĖDOS MARIJOS MONTESSORI MOKYKLA-DARŽELIS

Aktyviausi šio projekto dalyviai buvo Gamtininkų klubo nariai ( 2-4 klasių) mokiniai. Rugsėjo – spalio mėn. jie dalyvavo pokalbiuose apie globalinį atšilimą ir kitas Žemę ištikusias  ekologines problemas, susipažino su enzimų nauda ir jų gamybos būdu, žiūrėjo filmus, rašė rašinėlius, kūrė darbelius.

 

 

Priešmokyklinukai, įkvėpti vyresniųjų mokinių, pradėjo gaminti enzimus ir tęs šį darbą toliau. Enzimus planuoja gaminti ir kitų klasių mokiniai ir juos panaudoti mokyklos aplinkoje.

Neliko nepastebėtas ir pajūrio miškas .Girulių miške vaikai rinko ir rūšiavo šiukšles. Buvo surinkta 15 maišų šiukšlių.

 

 

ŠIAULIŲ RĖKYVOS PROGIMNAZIJA

 Jau eilę metų mūsų progimnazija ugdo vaikus orientuodamasi į gamtosauginę veiklą ir ekologiją, todėl labai džiaugėmės galėdami plėtoti veiklas Jūsų projekto rėmuose. Dauguma darbų, tokių kaip ežero pakrančių tvarkymas, kompostavimas ar šiukšlių rūšiavimas mūsų vaikams jau ne naujiena – kasmet organizuojame talkas, kuriose mokiniai labai noriai dalyvauja. Smagu, kad paraginus, prisideda ir mokinių tėveliai, pvz. kol vaikai dirbo sausumoje, suaugusieji iš Rėkyvos ežero ištraukė net 12 stambiagabaričių (traktoriaus) padangų, kurių atsiradimo vandenyje priežastis, sunku net sugalvoti. Lankėme gyvūnų prieglaudą, kurioje vaikai ne tik gyvūnėlius pamaitino atsineštu pašaru, bet ir juos vedžiojo, keitė kraigą ir dovanojo savo rūpestį bei meilę. Pavasarį, progimnazijos teritorijoje, norėdami suformuoti ir užauginti žaliąją atitvarą, pasodinome 15 rūgščiojo žagrenio sodinukų. Socialinė pedagogė su ketvirtokų mokytoja vedė vaikams aktyviąją pamoką „Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis“, kurioje buvo remiamasi laimingo vandens ir gyvojo vandens   teorijomis. Aštuntos klasės mokinė pati piešė ir konsultuojantis su informacinių technologijų mokytoja, sukūrė video filmuką apie šiukšlių rūšiavimą. Jame panaudotos tiek naujausios, tiek senesnės mūsų progimnazijos veiklą įamžinusios nuotraukos. Kuriant, tvarkant, globojant ir rūšiuojant į projektą įsitraukė visa mokyklos bendruomenė (167 vaikai, 29 pedagogai, 14 aplinkos personalo darbuotojų  ir mokinių tėvai).

Malonu, kad galime pasidžiaugti, jog mūsų pasirinkta ugdymo kryptis yra prasminga (vienuolika kartų esame įvertinti Žaliąja vėliava) ir realiai apčiuopiama – gyvename, dirbame ir mokomės gražioje, švarioje bei saugioje aplinkoje.   

Dėkojame Jums, mieli projekto „Pažvelk Žemės akimis“ sumanytojai ir organizatoriai už didelį, didelį darbą, už iniciatyvas, kurios mus vienija ir veda į priekį! Rėkyvos progimnazija projektui pasibaigus tikrai toliau sistemingai vykdys gamtosauginę ir ekologinę veiklą, nes  tokie jau mes esam. Parengė Alma Girdvainienė.

VILKYŠKIŲ JOHANESO BOBROVSKIO GIMNAZIJA

Viena iš pirmųjų šio projekto veiklų – vaikų vasaros stovykla  rugpjūčio 3-7 dienomis Klaipėdoje. Joje  dalyvavo keturi mūsų gimnazijos mokiniai. Stovyklos metu mokiniai  kūrė animacinius filmukus ekologine tematika. Vyko įvairios veiklos, kurios skatina jaunus žmones mąstyti ir kurti gražius darbus.

Akcija ,,Apkabinkime Žemę“

Rugsėjo  22 dieną vykdėme  akciją  ,,Apkabinkime Žemę“. Buvo graži diena. Susirinkome prie pačių mokinių kurto alpinariumo, o aplinkui pasodinti išeinančių dvyliktokų medžiai. Ši vieta parinkta tikslingai. Nes šios akcijos esmė – paprastu veiksmu išreikšti pasitikėjimą žmogumi, bendrą rūpestį ir meilę Žemei. Gimnazijoje subūrėme bendruomenę ir prisijungėme prie gražios akcijos, kuri mus suvienijo, sutelkė. Akcijoje dalyvavo apie 135 bendruomenės narių. Mūsų akciją palaikė ir dalyvavo mokytojos,  prisijungė pradinių klasių mokiniai, priešmokyklinio ugdymo klasė ir darželio vaikai su savo auklytėmis. Visi buvo pakilios nuotaikos.  Nuskambėjo skanduotė ,,Linkiu supratimo, meilės  ir taikos“.

Akcija ,,Laimingas Vanduo“

Rugsėjo 24 d. klasės valandėlės metu ėjome prie artimiausio vandens telkinio, esančio visai netoli gimnazijos, norėjom padėkoti vandeniu. Visa esmė, kad nuo mūsų kiekvieno atskirai daug kas priklauso. Kiekvieno indėlis tausojant mūsų gamtinius išteklius labai svarbus.Padėkojome vandeniui  akcijoje ,,Laimingas vanduo“. Dalyvavo 22 dalyviai. Lašelį piešė ant delnų, nes mes patys kaip maži lašeliai.

Fotokoliažų paroda-instaliacija ,,Gamtos nuodai“

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos IIIg ir IVg (15 mokinių) klasių mokiniai kartu su fotografijos mokytoja Irena Taliatiene parengė fotokoliažų parodą – instaliaciją „Gamtos nuodai“, kuri buvo eksponuojama gegužės mėnesio pradžioje kūrybinėje aikštėje. Parodos moralas – susimąstyk, rūšiuok, prisidėk prie globalinės taršos problemos sprendimo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>