Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“

Palangos lopšelis - darželis „Nykštukas“

Mūsų įspūdžiai:

Nuo kovo 18 dienos prasidėjo darbai darbeliai, skirti Žemės dienai.

Ištikimiausia gamtosauginėms idėjoms – „žalioji“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė O. Šleiniuvienė. Jos nuomone, kasdieninis nuoširdus auklėtojų darbas su vaikais rūšiuojant atliekas, rūpinimasis gyvąja gamta, tėvų geranoriškas prisijungimas lemia, kad ikimokyklinuko širdelėje bus pasėtas gėrio ir grožio grūdas. Juk vaikus patraukia ne žodžiai, moralizavimas, bet teigiamas suaugusiųjų pavyzdys. Mūsų ugdymo įstaigoje jauna dizainerė G. Eimanavičiūtė ne tik surengė autorinių darbų parodą „Mandalos“, bet ir pravedė vyresniųjų bei priešmokyklinukų grupių vaikams edukacinę pamokėlę, kaip nuspalvinti kiekvienam savo mandalą – stebuklingą apskritimą, labai panašų į mūsų mylimą Žemę.

„Medžio dieną“ vaikai ir suaugusieji puošė medžius paukščiukais, kėlė inkilus „Šeimos medyje“.Į šventinį rytmetį „Žemyna budina Žemę“, skirtą Žemės dienai, vaikus sukvietė Žemyna (O.Šleiniuvienė). Su didžiule spalvinga palyda atvykusi į šventę ji visiems priminė, kokia trapi ir pažeidžiama yra Žemė, todėl visi dalyviai turėjo pasižadėti neskriausti gamtos. O kad pažadas būtų ištesėtas, lauke visi susikibo rankomis ir „apkabino Žemę“.Žemę budinti padėjo ir svečiai, atvykę iš Klaipėdos L. Stulpino progimnazijos. Net 40 pradinukų ir jų mokytojai surengė vaikams didžiulį koncertą „Sveikas, pavasari“ su smagiomis dainomis, šokiais, muzikavimais.

Kad gamta būtų mažiau teršiama, daug įdomių, gražių ir naudingų daiktų galima pasigaminti iš buitinių atliekų. Šiais kūrybiniais užmojais yra susižavėję priešmokyklinukai „Girinukų“ ir „Sportukų“ grupėse. Darbelių gausa paskatino dalyvauti parodoje „Antrasis daiktų gyvenimas“, vykstančioje vaikų bibliotekoje, kurią inicijavo lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“.Žaluma gamtoje mus pradžiugins dar negreitai, bet grupėse akis džiugina „žaliosios palangės“. Ant jų sodriai želia pipirinės, raitosi žirniai ir pupelės, veši svogūnų laiškai. Ir akims malonu pasigrožėti, ir vitaminais galima pasistiprinti.

Nutirpęs sniegas atidengė visus žiemos teršalus, o tarp jų išdidžiai puikuojasi šunų kakučiai. Bendra lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos eisena (akcija „Norime švarių pievelių“ miesto centrinėje gatvėje) su gėlėmis ir plakatais kovo 22 dieną vėl visiems miestelėnams priminė, kad, vedantis šunelį, reikia neštis ir maišelį. O pavasaris vis dėlto ateis, tad tausokime ir mylėkime gamtą ne tik per Žemės dieną, o ištisus metus!

Mūsų palinkėjimai:

Nutarėme, jog, norint pakeisti pasaulį, reikia pradėti nuo savęs.  Pasižadėjome būti aktyviais gamtos globotojais: mylėti šią pilką Žemę, tiek daug mums duodančią ir kitų skriaudžiamą.

Projekte dalyvavo:

190 žmonių (100 vaikų, 20 pedagogų, 20 tėvų, 50 svečių).

 

 

 

 Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“, 100% based on 6 ratings

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>