Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“

Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“

Mūsų įspūdžiai:

,,Žemė – mūsų gyvenimo pradžia ir pabaiga. Ji mus maitina, rengia ir duoda pastogę. Jeigu mes Žemę mylėsime ne žodžiais, o darbais, ji už tai atsilygins, o jei skriausime, patys liksime nuskriausti“…

Siekdami ugdyti mąstančias, atsakingas asmenybes, Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ pedagogai su vaikais jau nuo kovo 11 dienos organizavo daug renginių, skirtų Žemės dienai paminėti. Visose grupėse jautėsi pavasariška nuotaika, auklėtojos ir vaikai įrengė „Žaliąsias palanges“ – į lovelius sėjo ir augino daržovių, gėlių daigelius, juos stebėjo. Vaikai labai džiaugėsi savo bujojančiais augalais. Visiems patiko ragauti, skanauti svogūnų laiškus, pipirines. Mokydamiesi rūpintis aplinka, saugoti gamtą, vaikai piešė piešinėlius, kūrė ir rašė eiliuotus pasižadėjimus, o tėveliai gamino sparnuočiams namelius.

2013 m. kovo 20 d. vyresniųjų grupių vaikai sugužėjo į viktoriną ,,Mokomės mylėti tave, Žeme“, kurioje dalyvavo ir socialiniai partneriai iš Kretingos lopšelio-darželio ,,Voveraitė“. Susirinkusius į viktoriną dalyvius pasveikino Saulė, Pempė, Pelėda. Keliauti po Žinių, Gamtos pažinimo pasaulį padėjo stebuklingas kamuoliukas. Viktorinos dalyviai džiugiai ir išmintingai sprendė įvairias ekologines užduotis, minkles, lenktyniavo estafetėse. ,,Žiogelių“ ir ,,Vėžliukų“ grupių ugdytiniai pristatė teatralizuotą inscenizaciją „Į pagalbą varlytėms ir gandrams“, kurios metu ne tik gelbėjo gyvūnus, pakliuvusius į bėdą, bet ir mokėsi, kaip reikia rūšiuoti atliekas. „Sraigelių“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai eilėmis išsakė savo mintis apie elgesį gamtoje. Visus pradžiugino Kretingos lopšelio-darželio „Voveraitė“ vaikų parengta inscenizacija apie žemę. Pasibaigus viktorinai, įstaigos auklėtiniai padovanojo giesmininkams naujus namelius, kuriuos pagamino tėveliai. Po viktorinos visa bendruomenė apkabino pačių rankomis sukurtą Žemės rutulį ir visi padėkojo Žemei, kuri mus visus augina, moko, pasikvietusi vėją, upelio čiurlenimą ir paukštelių giesmeles.

Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Z. Paulikienės bei gamtosauginės – ekologinės darbo grupės pirmininkės M. Valantinienės iniciatyva kovo 22 dieną Palangos miesto vaikų bibliotekoje buvo suorganizuota paroda „Antrasis daiktų gyvenimas“, į kurią įsijungė visos Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Jos parodė, kad iš buitinių atliekų galima sukurti daug įdomių darbelių bei žaislų. Parodos atidarymo metu lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai pradžiugino draugus inscenizacija „Į pagalbą varlytėms ir gandrams“, priminė visiems atliekų rūšiavimo taisykles ir paporino, kaip galime prisidėti prie žaliojo pasaulio išsaugojimo. Viešnia iš Vilniaus Lijana Kanarskienė (VšĮ „Problemų sprendimo centro“ direktorė) rodė filmukus ir supažindino vaikus, kaip teisingai rūšiuoti atliekas, paaiškino rūšiavimo privalumus bei naudą gamtai ir aplinkai. Ji suteikė daug informacijos apie atliekų perdirbimą ir kompostavimą, o dovanų gavome kompaktines plokšteles ,,Ką žinai apie aplinkosaugą“. Po renginio visų įstaigų vaikai susikibę rankomis pasižadėjo būti gamtos mylėtojais ir saugotojais.

Balandžio 5 d. paroda ,,Antrasis daiktų gyvenimas“ perkelta į įstaigą, kuria galės pasidžiaugti vaikai, tėvai, pedagogai ir visa bendruomenė, o paskui atrinktus įdomiausius žaislus išsiųsime į konkursą ,,Žalieji žaidimai“.

Laukdami Velykų, mes ne tik marginome kiaušinius, puošėme patalpas, bet norėjome pradžiuginti ir atgimstančią gamtą, žemelę. Kartu su tėveliais papuošėme ,,Velykinį“ medį. O kartu su poete Z. Gaižauskaite, kuri savo eilėmis atskleidė vaikams pavasarėjančios gamtos grožį ir stebuklus, vykstančius joje, organizavome pramogėlę ,,Rid rid rid maži margučiai“.

Siekdama formuoti ekologišką mąstyseną, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, kovo 27 dieną darželio bendruomenė įsijungė į akciją ,,Darom“.

Mūsų palinkėjimai:

Žemė, žolė, paukščiai ir visa gamta tegu tampa vaikui gaivinančiu, niekad neišsenkančiu šaltiniu, iš kurio jis semtųsi Grožį, Gėrį, Meilę, Dorą… Džiaugiamės dalyvaudami šioje akcijoje ir linkime visiems kantrybės ir naujų idėjų puoselėjant gamtosaugines nuostatas ir kad mūsų šūkis ,,Mokomės mylėti tave, Žeme!“ lydėtų mus kiekvieną dieną.

Projekte dalyvavo:

165 žmonės (120 vaikų ir 45 suaugusieji: pedagogai, tėvai, bibliotekos darbuotojai ir kt.)

 

 Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“, 100% based on 122 ratings

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>