Mažeikių lopšelis-darželis ,,Gintarėlis“

min Mazeikiu l-d Gintarelis (1)

Mūsų įspūdžiai:

Balandžio 23 d. yra Šv. Jurgio diena. Tai – pavasario žalumos, jaunimo, pavasario, žemdirbių ir arkliaganių šventė. Anot senolių, Jorė arba Joris – pavasario Perkūnas. Jis vaizduojamas kaip raitelis, valdantis Žemės raktus, prikeliantis augmeniją. Jorė po žiemos šalčių atrakina Žemę, pasiunčia į ją lietų. O gamta be lietaus, saulės, šilumos, be mūsų globos būtų niūri ir pilka, o galop ir žūtų.

Tad vieną dieną ,,Gudručių“ grupės vaikai ir auklėtojos pakvietė tėvelius, senelius ir kitus šeimos narius pabūti kartu, prisiminti žemaičių tarmę ir pabudinti Žemę kartu. Vaikai dainavo, šoko, žaidė liaudiškus žaidimus. Sveteliai taip pat neliūdėjo: jie miklino galveles mindami mįsles, žaidė žaidimus, dainavo. Vakaronės pabaigoje tėveliai vaikams surengė siurprizą – vaidino pasaką „Jaučio trobelė“.

 Mūsų palinkėjimai:

Tegul kiekvienas: didelis ir mažas, jaunas ir senas – priglunda prie tavo, Žeme, žalumos ir pajunta, kiek tavyje yra nuostabios gyvybės ir mažų paslapčių. Tegul susimąsto tas, kuris numeta šiukšlę pakelėje, nulaužia medelį ar numeta degantį degtuką. Juk tu – trapi ir nuostabi gamta, be tavęs mes gyventumėme pilkame ir niūriame pasaulyje. Tad gyvuok, žaliuok ir džiugink mus savo mažomis paslaptimis, o mes stengsimės tavimi rūpintis ir mylėti!

 Projekte dalyvavo:

44 žmonės (16 ugdytinių, 3 pedagogės, 25 ugdytinių tėveliai).

 Mažeikių lopšelis-darželis ,,Gintarėlis“, 100% based on 2 ratings

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>