Jonavos raj. Upninkų pagrindinė mokykla

Jonavos raj. Upninkų pagrindinė mokykla

Mūsų įspūdžiai:

Integruotą savaitę sudarė renginių ciklas: Paukščių diena, Medžių diena, Žalioji pamoka, inkilų kėlimo akcija „Iškelk inkilą – padovanok paukščiams naujus namus“. Visuose renginiuose vaikai labai aktyviai ir noriai dalyvavo.

Buvome, esame ir būsime tik kartu su tavimi, Žeme!

Kovo 18-20 dienomis Upninkų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai surengė piešinių parodą ,,Išsaugokime gyvybę Žemėje“ ir dalyvavo renginiuose, skirtuose Žemės dienai paminėti. Renginių ciklas prasidėjo kovo 18 dieną. Aktyviai įsitraukėme į visuomeninę akciją ,,Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ ir šią dieną paskyrėme paukščiams. Nors rytas buvo vėsokas ir gamta nerodė jokių pavasario požymių, pravėrę mokyklos duris, vaikai išgirdo čiulbančius paukščius, kurie tarsi priminė, kad metas pasirūpinti sugrįžtančiais paukščiais ir padovanoti jiems naujus namus. Pagilinę savo žinias apie sparnuočius integruotų pamokų metu, mokiniai rinkosi į susitikimą su Upninkų girininkijos girininku Dainiumi Pilipaičiu ir eiguliu Agniumi Matulaičiu. Iš girininko pasakojimo vaikai sužinojo, kaip teisingai padaryti inkilą, kaip jį pritvirtinti prie medžio, kokie paukščiai apsigyvena inkiluose. Už padarytus inkilus mokiniai buvo paskatinti Jonavos miškų urėdijos padėkos raštais, knygelėmis ir saldžiaisiais prizais. Po susitikimo klasėje visi drauge kėlėme inkilus mokyklos kieme ir sode. Ši diena diena tapo bendro rūpinimosi aplinka ir mažaisiais jos gyventojais, paukščiais, išraiška.

Kovo 19 dieną paskyrėme medžiams. Visos pradinės klasės sulaukė Medžio laiško, jį aptarė, diskutavo apie Žmogaus ir Medžio draugystę. Tą dieną ant gėlių žiedlapių mokiniai rašė linkėjimus Žemei.

Visų dienų darbus vainikavo Žalioji pamoka, į kurią susirinkome kovo 20 dieną.

„Mano žemė – rytmetinė vyturio giesmė. Lietaus numylėta, debesų nubučiuota. Daug man duota, ir daug už ką aš atsakyti privalau. Už akmenį, už medį, už upę. Už gimto namo slenkstį. Už tėvų įduotą žodį…“ – tokiais žodžiais 3 klasės mokinys Kasparas pradėjo pamoką. Jos metu visų klasių mokiniai pristatė savo paruoštus pranešimus. Pirmokėliai kalbėjo apie mūsų Žemę globojančią Saulę, palydovą Mėnulį, dėkojo lietučiui ir vėjeliui, kad rūpinasi Žeme. Ketvirtos klasės moksleiviai parengė skaidres apie ekologines problemas, apie tai, kaip galėtume padėti Žemei ir išsaugoti ją ateičiai. Trečios ir antros jungtinės klasės mokinukai mokė visus rūšiuoti atliekas ir taip išgelbėti Žemę nuo daugybės šiukšlių, bei prikelti jas antram gyvenimui. Spalvotais konteineriais ,,pavirtę“ trečiokai dar kartą priminė, ką kuris iš jų talpina ir ko nevalia į juos dėti.

Pamoką užbaigė šilti ir nuoširdūs vaikų linkėjimai Žemei. ,,Buvome, esame ir būsime tik kartu su tavimi, Žeme,”- skambėjo žodžiai iš mokinių lūpų.

Labai norisi tikėti, kad mokiniai, pakėlę šiukšlę, patys įkėlę inkilą, parengę pranešimą draugams ir parašę tokius šiltus linkėjimus, supras, kad švenčiausias mūsų tikslas – švari, sveika, nenuniokota mūsų krašto gamta.

Renginio organizatorė mokytoja metodininkė Aušra Liutkevičienė.

Mūsų palinkėjimai:

Žeme, linkim Tau Žmogaus gerumo,
Linkim Tau paukščių skambumo,
Linkim Tau gryno oro, žaliuojančių miškų
Ir daug darbščių, Tave mylinčių vaikų.

Projekte dalyvavo:

36 žmonės (31 mokinys, 3 pedagogai, 2 girininkijos darbuotojai).

 Jonavos raj. Upninkų pagrindinė mokykla, 100% based on 5 ratings

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>