“Apkabinkime Žemę” 2013 m. gegužės 11d., Vaišvydavoje Dubravos arboretume, Kaunas

05-11 Vaisvydava

Šiemet projektai ,,Laimingas vanduo“ ir ,,Apkabinkime Žemę“ jungėsi prie ,,Darom“ iniciatyvos. Nors mūsų nuolatiniai dalyviai dirbo įvairiose Kauno regiono seniūnijose, dalis mūsų ištikimiausių dalyvių vyko tvarkyti Dubravos arboretumo.

Dubravos arboretumas – tai dendrologinė kolekcija, kurioje kaupiami, saugomi ir eksponuojami vertingi mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vietinės ir introdukuotos dendrofloros augalai. Taigi jame nebuvusiems, buvo malonu ne tik dirbti, bet ir pasižvalgyti.

Nors akcijos pradžia prasidėjo nesusipratimu (iniciatyvos koordinatorė buvo išvykusi į užsienį), patyrėme, kad ,,nėra to blogo, kas neišeitų į gera“ :)

Eidami tvarkyti parko, sutikome Kauno marių regioninio parko direktorę, kuri po darbų pakvietė mus apžiūrėti vertingą centro ekspoziciją, pasidalijo centro leidiniais vaikams.

Surinkę parke esančias šiukšles, palaiminome vieno tvenkinėlio vandenį, prikritusį žydinčių vaismedžių žiedlapų. Susikibę už rankų, prašėme vandens perduoti žinią visiems planetos vandenims apie mūsų atsiprašymą, gražiausius palinkėjimus. Kartu pasvajojome apie taikią, sąmoningą, dorą žmoniją, kurios sąmonėje net nebūtų minties apie žemės ir vandens teršimą.

Paraginti Kauno marių regioninio parko direktorės, nuvykome į kadagių slėnį. Nors buvome nutarę, kad tame tvarkingame parke šiukšlių nerinksime, tačiau nusileidę prie marių vis tik neiškentėme ir prikrovėme maišelį plūduriuojančio ,,turto“. Padovanojome marioms gėlių, apkabinome čia ir vandenį, ir Žemę.

Visi likome patenkinti mūsų išvyka. Kadagių slėnis iš tiesų turi savo ypatingą, gydančią aurą,

dosniai atsiveriančią tiems, kas nori ir moka šią nuostabią vietą tausoti.

Nijolė

Akcijoje dalyvavo 6 žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>