“Apkabinkime Žemę” 2013 m. birželio 5d. Kurmaičiuose

apkabinimas Kurmaiciai 06-05

Akcijoje dalyvavo virš 150 žmonių.

Plačiau apie šventę :

Laimingi žmonės „Laimingo vandens“ šventėje

„Vaikyste kvepianti šventė“ – taip būtų galima apibūdinti šventę, vykusią birželio 5 d. Kurmaičiuose, prie Akmenos upės. Jos metu buvo pristatyti Nijolės Gabijos Wolmer inicijuoti projektai: „Laimingas vanduo“, „Apkabinkime žemę“ bei „Bėk šok vaduokis“, buvo šokama, dainuojama, kuriami laiveliai iš tošies, kepami blynai. Į šią šventę sugužėjo apie 150 dalyvių ne tik iš aplinkinių miestelių, bet ir iš Vilniaus, Telšių, Klaipėdos.

Šventė prasidėjo neįprastai – po įžanginių organizatorių žodžių susirinkusiems buvo pasiūlyta… šiukšlių maišai ir pirštinės šiukšlėms rinkti. Taip buvo pristatytos akcijos „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime žemę“, kurių metu švarinama aplinka aplink upes, ežerus, jūrą, siunčiamos pozityvios ir mylinčios mintys vandeniui, žemei. Susirinkusiems buvo pasakojama, kodėl yra naudinga, jog vandens telkinių bei mūsų organizmo vanduo būtų švarus. Kaip padėkos gestas vandeniui ir žemei Akmenos upės pakrantėje iš gėlių žiedlapių buvo formuojamas didžiulis vandens lašelis, simbolizuojantis laimingą vandenį.

Vakarop upė buvo nusėta gėlių žiedlapiais, kuriuos žmonės dovanojo upei, bei pačių susirinkusių padarytais laiveliais iš tošies. Susikibę už rankų, šventės dalyviai siuntė pačias šviesiausias mintis žemei, taip išreikšdami savo meilę bei pagarbą jai.

Susirinkusieji ne tik klausėsi Kurmaičių kapelos muzikantų dainų, smuiko melodijų, stebėjo Kurmaičių mokyklos mokinių pasirodymus, bet ir patys galėjo pasijusti šokėjais – visi norintys galėjo išmokti šokį už visuotinį pokytį ir taiką žemėje (akcija „Bėk Šok Vaduokis“). Vakarop išalkusieji buvo vaišinami blynais su uogiene, sušalusieji ar išsiilgę ugnies – šildėsi prie laužo, o didžiulėje palapinėje vaikai paprastai ir nuoširdžiai pasakojo apie save, artimus žmones. Šventės pabaigoje renginio globėja Jūratė Varkojienė skaitė pasakas, kurios galbūt suvirpino ne vieno susirinkusiojo širdį.

Argi visa tai neprimena vaikystės? Veikla, kuri džiugina sielą, maistas, kuris sušildo ir pamaitina, bendra kūryba, šokiai ir dainos, šypsenos, nuoširdumas, juokas, džiugus bendravimas be alkoholio. Daugiau tokių švenčių, kurios padeda kurti švaresnę, sąmoningesnę žemę!

One Comment on ““Apkabinkime Žemę” 2013 m. birželio 5d. Kurmaičiuose

  1. ir aš ten buvau…Nuostabu! jautėsi, kad žmonės išsiilgę tikro, blaivaus bendravimo ir tai, pasirodo (nors pradžioje nelabai tuom tikėjau), yra įmanoma. Nuostabi šventė, dėkoju ją organizavusiems ir visiems, šokusiems, dainavusiems, tylėjusiems, valgiusiems, tiesiog buvusiems kartu:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>