“Apkabinkime Žemę” 2013 m. balandžio 9d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“

2013.04.24Klaiped-Eglute (1) - min

„ Aš ir žemė“

„ Gyventojų Žemėje nuolat daugėja. Pasak mokslininkų, kai pasieksime 9 milijardų ribą, Žemė mūsų nebeišmaitins. Todėl reikia išmokti labai racionaliai naudoti išteklius. Suaugusiųjų nebeišmokysime, bet turime ugdyti jaunąją kartą,- taip rašė „Dialogui“ viena iš daugelio Klaipėdos m. lopšelio- darželio „Eglutė“ pedagogių, prisidėjusių prie visus mokslo metus vykusio kūrybinio projekto „Ir Žemė turi savo dieną“ įgyvendinimo.

Pirmasis į projektą įsiliejo sveikos gyvensenos klubas „Eglynėlis“, jau keletą metų propaguojantis sveiką gyvenseną lopšelyje- darželyje „Eglutė“. Klubo nariai buvo pakviesti į susitikimą, kuris vadinosi kaip ir visas projektas- „Ir žemė turi savo dieną“. Susitikimo metu buvo aptartos Žemės ekologines problemos, ieškota būdų, kaip jas išspręsti. Išsamių žinių , kaip išsaugoti Žemės grožį, „Eglynėlio“ klubo nariams suteikė įstaigos direktorė ir direktorės pavaduotoja ugdymui. Tiek maži, tiek dideli buvo apdovanoti spalvotais lankstinukais-“Kaip teisingai rūšiuoti šiukšles“. Į lovelį su juoda, drėgna žeme buvo pasėtos žalios žolytės sėklelės, kaip gyvybės pranašės. Vėliau vaikai stebėjo jų augimą.

Šiltai apie projektą atsiliepė įstaigos priešmokyklinių grupių pedagogės, parengusios vaikus sportinei pramogai – viktorinai „Kur jūs, paukšteliai, paukštyčiai“. Viktorinoje kartu dalyvavo ir vaikų tėveliai. Daug dėmesio buvo skirta paukščių, ypač įrašytų į raudojąją knygą, apsaugai.

Edukacinė valandėlė „Ir pelėdai vaikai gražūs“ smagiai nuteikė visus „Eglutės“ ugdytinius. Drąsesni vaikai vaidino, mėgdžiojo paukštelius, smalsesni uždavinėjo klausimus, aptarinėjo atsakymus.

Kad projektas būtų patrauklus, išsamus ir informatyvus, „Eglutės“ pedagogės rūpinosi ne tik renginiais, susitikimais, bet parengė, apipavidalino puikias parodas, kuriose savo darbelius eksponavo ne tik įstaigos vaikai , bet ir tėveliai, močiutės, seneliai. Viena iš tokių parodų vadinosi „Aš ir žemė“. Taip pat buvo surengta unikali, puikių nuotraukų paroda „Žemės spalvos“. Šia paroda gėrėjosi ne tik eglutiečiai, bet ir pedagogai iš apskrities. Visi buvo maloniai nustebinti, sužavėti. Už šią parodą esame dėkingi lopšelio grupės pedagogei. Priešmokyklinių grupių vaikai kartu su pedagogėmis organizavo knygų parodėlę „ Aš raidelę nupaišiau ir knygelę parašiau“.

Projekto metu vaikai buvo supažindinami su žemės augmenija, gyvūnija. Aptariama jų teikiama nauda žmogui. Pedagogės apie naudingus žemės išteklius daug kalbėjo ne tik grupėse, bet ir lankėsi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Ten dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Visas projektas buvo vainikuotas bendra darželio švente „Apjuoskime žemę savo rankytėmis“. Vaikai savo darbeliais puošė žemę, dainavo jai dainas, prisižadėjo ją tausoti, saugoti ir mylėti. Projektas padėjo vaikams suprasti, kad be gryno oro, švarių vandenų, žaliuojančių miškų žmogui gyventi būtų sunku.

Akcijoje dalyvavo 180 žmonių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>