“Apkabinkime Žemę” 2013 m. balandžio 1d., Vilnius, Užupis

min bek sok vad 2013 04 01

2013 m. balandžio 1-ąją – juokų, atgimimo ir Užupio gimimo dieną – startavo projektas „Bėk, šok, vaduokis“, kuriame rankomis susikabino 118 žmonių.

Su jumis dalinamės akimirkomis bylojančiomis apie žmonių vienybę ir bendrumą …

Plačiau apie visą šventę : kaip vienijantis balandžio 1-osios šventės akcentas buvo pasirinkta balta spalva ir Atgimimo Žemėje tema, taigi pasipuošę baltomis kepuraitėmis, aikštėje pirmiausia suorganizavome mankštą. Tai reiškė ne ką kita, o tiesiog raginimą visiems busti iš sąstingio: „Daryk mankštą, kad nebūtų ankšta“, daryk, kaip moki, bet judėk, gyvenk, atgyk. Po to būrelis labiausiai užsigrūdinusių sportininkų ir vaikų bėgo krosą iki Užupio, nešdami atgimimo dvasią ten, kur jau šurmuliavo susirinkę švęsti Užupio gimtadienio. Į finišą pirmieji atbėgo …vaikai

Tai tik dar labiau pakėlė nuotaiką ir sužadino viltį dėl mūsų visų ateities. Džiugiai apkabinome kaimynus, o paskui visi drauge ir Vilnelę. Meilės ir džiaugsmo trauka buvo tokia didelė, jog jai atsispirti buvo neįmanoma – ir į šią akciją įsijungė visi aplinkui susirinkusieji – daugiau nei šimtas žmonių. Kai kurie iš jų prisijungė ir prie žavių merginų šokio – flašmobo, skirto išreikšti protestą prieš smurtą moterų atžvilgiu. Pasaulio moterys nebesutinka, kad kas trečia moteris pasaulyje yra išprievartaujama, ir sako: „Gana, taip nebeturi būti“. Šis šokis – judėjimas „Billion rising“ žaibišku greičiu išplito pasaulyje ir į jį šokiu įsijungė jau milijardas moterų. Keista, kad lietuvaitės ligi šiol snaudė.

Šventė Užupyje ir toliau telkėsi Vilnelės pakrantėje. Kelią į pagrindinio vyksmo vietas rodė penki elementai – Eteris, Oras, Žemė, Ugnis ir Vanduo. Jie palydėjo ir iki Tibeto skvero, kur buvo transformuojama transformatorinė. Iš jos atgimusių sienų žvelgė viso pasaulio žmonių veidai – nuotraukų ekspozicija „Žemės piliečiai“, kurioje buvo rašomi linkėjimai Žemei, žmonijai. Ir džiugu, ir keistoka, kad aktyviausiai į ją įsijungė užsieniečiai, kuriems nereikėjo ilgai aiškinti, ką reiškia „Peace for world“ ir panašūs dalykai. Palaipsniui įsidrąsino ir santūrieji lietuvaičiai. Netrukus Tibeto skverelis klegėjo lietuvių ispanų, italų, vokiečių, serbų, rusų ir anglų kalbomis, o linkėjimai, užrašyti įvairiomis kalbomis, liudijo: visi mes mylime Žemę ir trokštame jai to paties – taikos, meilės, doros, džiaugsmo, atgimimo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>