Projekto „Apkabinkime Žemę gerais darbais“ apžvalga

2016.07.30

Sveiki, gerieji Žemės žmonės,

„Apkabinkime Žemę“ komanda džiaugiasi, kad mūsų visų dėka gerumo banga ir toliau ritasi per Žemę. 2015 metais pradėtas projektas „Apkabinkime Žemę gerais darbais“ jau vienija 77 Lietuvos švietimo įstaigas, apjungusias virš 9000 žmonių. Šiais metais projekte dalyvavo 26 švietimo įstaigos, į gerų darbų atlikimą įtraukusios 3200 žmonių.

Kaip ir kiekvienų metų gegužės mėnesį, sumuojame rezultatus, kad pasidžiaugtume tuo, kas nuveikta, apdovanotume pačius aktyviausius, daugiausiai gerų darbų atspindžių atsiuntusius projekto dalyvius ir įkvėptume kitus dalintis su pasauliu tuo, ką jie turi gražiausio.

Šiais metais turime 5 pačius aktyviausius dalyvius, kuriems dovanas paruošė asociacija „Gyvoji planeta“ ir leidykla „Šviesa“, ne vienerius metus remianti mūsų veiklą, tai:

Alytaus „Drevinuko“ mokykla-darželis – 6 darbai;

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija – 4 darbai;

Lentvario lopšelis-darželis „Šilas“ – 4 darbai;

Klaipėdos lopšelis-darželis „Eglutė“ – 4 darbai;

Klaipėdos lopšelis-darželis „Obelėlė“ – 4 darbai.

Pirmiausia norisi paminėti neabejotiną šių metų lyderį – Alytaus „Drevinuko“ mokyklą-darželį, atsiuntusį net 6 savo gerų darbų atspindžius, kurio darbai, susiję su gamtosauga, turėjo didelę sklaidą visuomenėje. Į šią veiklą buvo įtraukta ne tik visa įstaigos bendruomenė, bet ir Alytaus savivaldybė bei kitos šio miesto švietimo įstaigos. Buvo organizuojamas ne vienas masinis renginys – sveikatingumo dienos prie Dailidės ežero, šokis Žemei, šiukšlių rinkimas, medžių sodinimas. Jų įstaiga aktyviai įsitraukė į enzimų gamybą… O kiek mažų darbelių mes dar nežinome! Anot šios įstaigos direktorės Angelės Prichožaj: „Mes tuo gyvename, mums rūpi Žemė, aplinka, kurioje mes esame bei kurioje gyvens mūsų ateities kartos. Mes stengiamės perduoti pagarbą Žemei, kelti vaikų, tėvelių sąmoningumą, atsakomybę už mūsų namus. Ir kokia jėga, kai į tai susitelkia visa bendruomenė. Esu labai dėkinga visiems, įsitraukusiems į šią veiklą, o ypač savo įstaigos kolektyvui.“  Direktorę papildo mokytoja Edita Jurčienė:„Šis projektas suvienijo labai daug žmonių, net paskatino keistis ir žiūrėti į Žemę pagarbiau. Keletas veiklų ir mums patiems buvo naujiena ir įdomus užsiėmimas (tai ekoenzimai). Labai džiaugiamės Jūsų noru suburti visus, ugdyti vaikuose kūrybingumą, padėti formuoti  kolektyviškumo  įgūdžius, skatinti bendradarbiauti. Dėkojame už bendrystę, skleidžiamą meilę Žemei bei jos elementams.“

Taip pat norisi paminėti ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnaziją, kuri, 2015 metais įsitraukusi į mūsų projekto veiklą, nenuilstamai tęsia tai daryti. Kas nuostabiausia, jie geriems darbams subūrė visą bendruomenę – pradedant mokytojais, vaikais, tėveliais ir baigiant šauliais, miestelio gyventojais. Čia be galo įkvepiančiai darbuojasi šios gimnazijos mokytoja Edita Jurkšaitienė. Ačiū Jums visiems, šviesuoliai.

Peržvelgus mūsų projekto „Apkabinkime Žemę“ istoriją, krenta į akis, kad Klaipėdos lopšelis-darželis „Egutė“ su mumis yra nuo pat pradžių. Jie jau gyvena tuo, tai jau yra jų vertybės. Ir kalbant auklėtojos Ritos žodžiais: „Dėl Jūsų projekto mūsų darželis tampa vis labiau aplinkosauginis ir, kas nuostabiausia, per pagarbą, meilę Žemei vaikus galima be galo daug išmokyti“. Dėkojame ir šiam nenuilstamam kolektyvui.

Su kuo bendrautume, dažnai tenka išgirsti  padėkos žodžius: „Dėkojame, kad Jums tai rūpi“. Lygiai taip pat mūsų komanda lenkiasi visiems projekto dalyviams atkartodama tuos pačius žodžius: „Dėkojame, kad Jums tai rūpi“.

Projektas nesibaigia, jis tęsiasi nuolat, gerų darbų atspindžius Jūs galite siųsti ištisus metus, tik derlius imamas kiekvienų metų gegužės mėnesį.  Jūsų atsiųstus darbus rasti socialiniame tinklapyje www.facebook.com/apkabinkimezeme/.

Su meile, „Apkabinkime Žemę“ komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>