Projektas

05-20 Fabijoniskes mokykla

Vaikai, tėvai ir mokytojai apkabino Žemę

Dar nepraėjo nė pusšimtis metų nuo tos akimirkos, kai Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvoje ji oficialiai įteisinta 1992 m., jau atgavus Nepriklausomybę. Šiandien jau nekyla klausimų, ar reikia tokios dienos žmonijos kalendoriuje, nes kalbėti ir rašyti apie mūsų planetos skaudulius jau neužtenka – reikia veikti.

Tokio tikslo vedama iniciatyvinė VšĮ „Trys Brangenybės“ grupė Pasaulinei Žemės dienai paminėti paskelbė socialinį kūrybinį projektą „Apkabinkime Žemę kartu“. Lietuvos ir užsienio švietimo įstaigos buvo pakviestos savo organizuojamuose renginiuose nuo kovo 20 d. iki gegužės 5 d. nors 1 minutei susikabinti rankomis, pritariant taikos ir vienybės idėjai Žemėje, tokiu paprastu veiksmu išreiškiant rūpestį, meilę ir pagarbą jai.

Projekte dalyvavo 76 švietimo įstaigos iš įvairių Lietuvos ir užsienio kampelių, rankomis susikabino daugiau nei 10575 žmonės. Organizatoriams atliepė ir nuotraukas iš renginių, kurių metu dalyviai apkabino Žemę, siuntė vaikų lopšeliai – darželiai, mokyklos (pagrindinės, vidurinės, progimnazijos, gimnazijos), įvairūs ugdymo, socializacijos, konsultaciniai centrai. Projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ dalyviai pranoko visus organizatorių lūkesčius ir nustebino geranorišku aktyvumu, dalijosi švenčių ir renginių įspūdžiais su visais projekto dalyviais svetainėje http://apkabinkimezeme.lt/. Pasaulinei Žemės dienai paminėti skirti renginiai pasižymi didžiule gausa, įvairove, kūrybiškomis ir originaliomis iniciatyvomis ne tik įstaigų bendruomenėje, bet ir už jos ribų: ne viena ugdymo įstaiga tomis dienomis jungėsi ir bendradarbiavo su kitomis bendruomenėmis, kvietėsi į susitikimus gamtosaugos ir ekologijos specialistus. Vaikus ir mokinius įkvėpė mokytojai, o nuoširdžiai ir aktyviai palaikė tėveliai, močiutės ir seneliai, administracijos darbuotojai, miškininkai. Vaikai ir suaugusieji ne tik tvarkė aplinką, darė inkilus sparnuočiams, bet ir domėjosi Žemės ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais, dainavo, šoko, vaidino, piešė, rengė parodas, kūrė eiles ir rašė palinkėjimus Motulei Žemei. Savo palinkėjimais jie suvėrė nuostabų vėrinį, karolius Žemei, taką į pavasarį, į šviesos kelią pro Dangaus vartus. Tame vėrinyje skamba rūpestis, atsakomybė, pagarba ir meilė Žemei, jos augalijai, gyvūnijai, vandeniui, žmonėms. Tame vėrinyje susikimba ir mažos, ir didelės rankos, šviesios mintys, mylinčios širdys ir suvokimas: turime išsaugoti Žemę ateinančioms kartoms!

Socialinio kūrybinio projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ pirmtakas yra Lietuvoje išskleista šviesi iniciatyva „Apkabinkime Žemę“, kurios iniciatorė yra Nijolė Gabija Wolmer. Kreipdamasi į žmones, ji rašo: ,,Pakviesk kiekvieną, kurį myli, apkabinti Žemę meilės kelyje. Susikibk rankomis draugų ir nepažįstamųjų rate. Perduok žinią, padėk jai skristi…“. Pats projektas „Apkabinkime Žemę“ – tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis ir Žeme išreiškimo veiksmas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus, įsitikinimų žmonėms. Jo esmė – paprastu veiksmu išreikšti pasitikėjimą žmogumi, bendrą rūpestį ir meilę Žemei.

vlmedicina.lt  2013 m. Gegužės 31 d., Penktadienis

http://www.vlmedicina.lt/2013/05/vaikai-tevai-ir-mokytojai-apkabino-zeme/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>