Žemės valanda

Žemės valanda

Žemės valanda 2013
ŽEMĖS VALANDA – tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, vyrus, moteris ir vaikus išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi.
Žemės valanda prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje, kai pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirtas judėjimas tapo reguliariu ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.
Per tris metus Žemės valanda tapo didžiausia aplinkosaugos kampanija planetos istorijoje, tačiau tai – tik pradžia.
Žemės valanda siekia mažai ir tuo pačiu daug. Jos tikslas pranešti, kad kiekvienas žmogus turi galios reikšmingiems pokyčiams pradėti.
Žemės valanda – visuomeninė iniciatyva, apimanti tūkstančius organizacijų ir milijonus piliečių. Iniciatyva pavyko aktyvaus jų įsitraukimo dėka.
Daugiau nei 70-yje šalių Žemės valandą koordinuoja Pasaulio gamtos fondas (WWF). Dar 50-yje šalių ir regionų iniciatyvą organizuoja ir įgyvendina oficialūs partneriai. Globali Žemės valandos komanda dirba Sidnėjuje, Australijoje. Tarptautinė WWF būstinė yra Šveicarijoje.
2013-aisiais metais Žemės valandą Lietuvoje koordinuoja Darnios plėtros institutas
http://www.darna.lt/zemes-valanda-2013/

Žemės valanda 2012
2012 m. kovo 31 d. bent septyniuose Lietuvos miestuose buvo išjungtas gatvių apšvietimas
Žemės valanda pasaulyje minima jau penkerius metus, o Lietuvoje trečią kartą. Prisidėjo prie kovo 31-ą dieną vykusios „Žemės valandos“ dalis šalies miestų ir miestelių. Prieš mėnesį visoms šalies savivaldybėms buvo išsiųstas siūlymas prisidėti prie akcijos. Vilnius tapo šios akcijos starto vieta.
Kovo 31-ąją dieną, 20 val. 30 min., Vilniuje buvo išjungtas gatvių ir miesto pastatų apšvietimas. Ankstesniais metais Vilnius niekada visiškai neužgesdavo. Tikrai buvo išjungtas apšvietimas pagrindinėse miesto gatvėse, viešosiose erdvėse apie Katedrą ir Rotušę bei istorinių, paminklinių pastatų apšvietimas.
„Esame lygiadienio laike. Tai toks metas, kai įsivyrauja tamsos ir šviesos pusiausvyra, bet mūsų tikslas ne pusiausvyra – mes siekiame įveikti tamsą. Šiam tikslui pasiekti reikia savanorių, o jų tikrai yra. Kiekvienas Lietuvos neabejingas ir aktyvus pilietis yra „žaliasis savanoris“. Šiuo metu turime tikrai stiprų šimto savanorių branduolį ir jis nuolat didėja“, – tendencijomis džiaugėsi Žaliosios politikos instituto prezidentas Linas Balsys.
L. Balsys pranešė, kad viena jų savanorių iniciatyva jau įregistruota Vyriausioje rinkimų komisijoje – iniciatyva dėl referendumo dėl Ignalinos atominės elektrinės ateities. Žemės mėnesio metu savanoriai visoje Lietuvoje rinks parašus, kad šalyje būtų surengtas referendumas ir žmonės patys nuspręstų, ar jiems reikia atominės elektrinės. „Pavasaris ateina ir mes tikrai „pralaušime ledus“, – teigė Žaliosios politikos instituto prezidentas.
Skaitykite daugiau: http://www.grynas.lt/gyvenimas/

Žemės valanda 2011
2011 m. kovo 29 d. 20 val. vietiniu laiku milijonai pasaulio žmonių, miestų ir įstaigų vieną valandą išjungė šviesas. Tokiu būdu organizacijos World Wide Fund for Nature (WWF) projekto „Žemės valanda“ iniciatyva žmonės išreiškė savo susirūpinimą dėl šiuo metu taip aktualių aplinkosaugos problemų, bei šia įspūdinga žinute reikalauja imtis veiksmų dėl globalinio atšilimo.
Viskas prasidėjo nuo vieno klausimo: kaip mes galėtume įkvėpti žmones imtis veiksmų dėl klimato kaitos?
Kaip atsakymą į šį klausimą, praėjusiais metais WWF paprašė Sidnėjaus miesto (Australija) visuomenę išjungti savo šviesas vieną valandą. 2007 m. kovo 31-ąją daugiau kaip 2 milijonai žmonių ir 2100 Sidnėjaus įstaigų išjungė savo šviesas 60 minučių – vieną Žemės valandą. Jei šis Sidnėjaus centrinio verslo rajono veiklų, sukeliančių šiltnamio efektą, sumažėjimas, pasiektas per vieną Žemės valandą, būtų išlaikytas 12 mėnesių, tai būtų ekvivalentiška 48 tūkst. automobilių sumažėjimui vienerius metus.
Kai tokie žymūs Sidnėjaus miesto simboliai kaip Sidnėjaus Operos teatras bei Uosto tiltas išjungė savo šviesas, kai vestuvės bei kiti įvykiai buvo rengiami žvakių šviesoje, kai žmonės pareiškė, kad su džiugesiu ir maloniu jauduliu išbuvo vieną valandą visiškoje miesto tamsoje, pasaulis atkreipė į tai dėmesį. Įkvėpti kolektyvinių milijonų Sidnėjaus gyventojų pastangų, šiais metais daugelis pasaulio miestų prisijungia prie „Žemės valandos“, paversdami simbolinį įvykį globaliniu judėjimu. Kovo mėnesį šios akcijos imsis nemažai miestų bei jų savivaldybių, įskaitant Atlantą, Bangkoką, Kanberą, Čikagą, Kopenhagą, Dubliną, Melburną, Monrealį, Otavą, San Franciską, Tel Avivą, Torontą, Vankuverį ir kt.
Ši iniciatyva parodo, kad mūsų visų nedidelių veiksmų koregavimas gali turėti didelę reikšmę globaliniam atšilimui – vienai iš didžiausių grėsmių, kurios kada nors buvo kilusios pasauliui. Mūsų pasitikėjimas ir tolimesnis naudojimasis anglies varomų elektrinių energija sukelia dramatišką Žemės temperatūros pakilimą, o tai savo ruožtu sukelia jūros lygio kilimą, vis dažnesnės yra sausros ir galingos audros bei kiti masiniai aplinkos, kuri yra taip gyvybiškai mums svarbi, pasikeitimai.
2007 metų „Žemės valandos“ tikslas buvo sumažinti Sidnėjaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją 5 procentais (dėl didelio įstaigų ir gyventojų įsitraukimo buvo pasiekti net 10.2%). Šiais metais tikimasi įkvėpti kitus pasaulio miestus imtis veiksmų ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją pasauliniu mastu. Dalyvavimas šioje iniciatyvoje yra vienas būdų išsakyti savo palaikymą aktyvesniam globalinių aplinkosauginių problemų sprendimų ieškojimui, tačiau tam, kad pasiektume teigiamų rezultatų, mes turime tęsti taupyti energiją kasdien – ne tik per „Žemės valandą“. Žinoma, tai nereiškia, kad turime atjunginėti elektrą ligoninėse ar kitose įstaigose ir situacijose, kuriose energijos buvimas palaiko gyvybę ar tiesiogiai užtikrina žmonių saugumą – tai tik reiškia, kad mes turime išmokti protingai naudotis Žemės resursais ir nešvaistyti jų tik dėl to, kad šiandien turime jų pakankamai.
Jūs galite prisidėti prie šios „Žemės valandos“ nepriklausomai nuo to, kokios pozicijos laikosi jūsų miesto vadovybė. Platinkite šią žinutę – informuokite apie „Žemės valandą“ kitus žmones (draugus, bendradarbius), įstaigas, miestų vadovybes, parašykite apie tai savo tinklaraštyje, nusiųskite pranešimą žiniasklaidos atstovams.
Taigi, kodėl gi nesusivienijus kovo 29-ą dieną su milijonais žmonių iš pačių įvairiausių pasaulio vietų? Išjungiam šviesas 60 minučių- vieną Žemės valandą.
Prisijunkite prie šios iniciatyvos!

Plačiau apie tai rasite čia: http://www.earthhour.org/.